Morty von Tandenberg

Go down

Morty von Tandenberg

Pisanie by Morty von Tandenberg on Sro Maj 27, 2009 7:49 pm

1) Podstawowe informacje
Imię: Mortimer (Morty)
Nazwisko: von Tandenberg
Klasa: 5
Dom: Grisse
Krew: czysta
Narodowość: Austriak
Data narodzin: 29 sierpnia 1992
Miejsce zamieszkania: Wiedeń
Rodzina: czystokrwista od pokoleń, r Ojciec jest jednym z najlepszych europejskich magomedyków. Rodzeństwa brak, za to posiada niezliczoną ilość wujów, ciotek, kuzynów i kuzynek.

2) Część opisowa
Wygląd: niezbyt wysoki, raczej kościsty i niepozorny. Oczy szaro-zielone, przy czym niedowidzi na prawe oko. Nosi albo dość staroświecki monokl, albo opaskę, zależnie od nastroju. Włosy relatywnie krótkie, z opadającą na oczy grzywką. Momentami da się w nich dojrzeć nienaturalne, czerwone refleksy, chociaż upiera się, że specjalnie pofarbował, żeby wyglądać oryginalniej. Uwielbia dość specyficznie pojmowaną elegancję: wysokie buty, smokingi, atłasowe kamizelki, płaszcze a’la Sherlock Holmes, zegarki na łańcuszku. Zwykle nosi szalik owinięty wokół szyi. Z wyglądu jest tak zwanym szkolnym oryginałem, notorycznie wygląda jakby urwał się z innej epoki, nawet szkolny mundurek zbytnio nie ratuje sytuacji.
Charakter: Cóż, Morty jest ujmującym, sympatycznym, pełnym ogłady i dyplomacji psychopatą o wyobraźni godnej Markiza de Sade’a. Ogółem daje się lubić, jest o wiele sympatyczniejszy od większości szkolnych ‘buntowników’, ponadto posiada rozległą wiedzę i umiejętność konwersacji. Innymi słowy rozmowa z nim to przyjemność. Problem w tym, że ma dość specyficzne podejście do świata. Na wszystko i wszystkich patrzy jak na obiekty badawcze i bynajmniej nie poprzestanie na zgłębianiu ich psychologicznych i socjologicznych predyspozycji. Interesuje go kwestia fizyczna. Dogłębnie. Rozmawiając z tobą powiedzmy o pogodzie, modzie, polityce, albo ostatnim zadaniu domowym jest w stanie narysować ci na ręku ślady, według których mógłby później tą rękę rozciąć, by sprawdzić czy nie masz jakichś ciekawych anatomicznych anomalii. By przekonać się o jego sposobie myślenia wystarczy przyjrzeć się temu, co robi z preparatami badawczymi na zajęciach fauny i flory. Najchętniej pokroiłby na części pierwsze wszystkich uczniów i nauczycieli w szkole, w pierwszej kolejności tych, których uważa za ‘interesujących’, więc jeśli usłyszysz z jego ust taki komplement, miej to na uwadze, bo to oznacza, że właśnie rozbiera cię wzrokiem i bynajmniej nie w kontekście erotycznym. Ogółem mówiąc Morty jest jednym z tych metodycznych, spokojnych, precyzyjnych i pilnych uczniów, którzy po zakończeniu szkoły zaczynają karierę seryjnych morderców, nie przestając się przy tym uśmiechać i dzielić ze światem swoimi jakże błyskotliwymi obserwacjami. Jak na razie nikogo nie skrzywdził, ale nikt też – łącznie z rodziną – nie wątpi, że jest do tego zdolny.
Historia: cóż, małżeństwo rodziców Morty'ego było ustalone przez ich rodziny, ze względu na zachowanie ciągłości rodu, nie obyło się przy tym bez problemów, jako że małżonkowie byli dość bliskim kuzynostwem, sam Olivier zaś był – żeby było zabawniej -odmiennej orientacji. Zdarza się. Ogółem jednak stworzyli dość szczęśliwą, pełną wzajemnego szacunku i przyjaźni rodzinę, zaś dzięki komplikacjom ich poglądy na czystość krwi i zachowanie nazwiska były o wiele bardziej liberalne i potrafili podejść do tego z dystansem. Kiedy pojawił się Morty, oboje szybko zdali sobie sprawę z tego, że dziecko jest – dość mrocznym, co prawda, ale jednak – geniuszem, i że lepiej zamiast posyłać go do stawiającej wyłącznie na czystość krwi, tradycjonalnej szkoły, potrzymać go w domu, z prywatnymi nauczycielami nieco dłużej, a później wysłać do nowoczesnej szkoły co się zowie. Nigdy nie chowali go pod kloszem, traktowali raczej po partnersku, ogółem olewając wszelkie społeczne konwenanse wynikające z bycia przedstawicielem klasy wyższej, toteż dziecko wyrosło na bystre, zaradne i nie miejące większych problemów z nawiązywaniem kontaktów z ludźmi.

3) Pozostałe informacje:
Przedmioty: fauna, flora, transmutacja, zaklęcia, eliksiry, astronomia, powszechna historia magii, łacina i greka klasyczna
Zainteresowania: Przykład Morty’ego dowodzi, że posiadanie zbyt wielu zainteresowań bywa podejrzane. Uwielbia czytać o ludzkiej anatomii, torturach, starożytnej i średniowiecznej medycynie, seryjnych mordercach, patologiach i tego typu przyjemnostkach. Ponadto jest koneserem sztuki, zna się na rzeźbie i malarstwie, uwielbia muzykę klasyczną, świetnie gra na fortepianie, zbiera motyle, interesuje się światową polityką, modą, historią magii i historią mugoli, , mugolską opieką medyczną, kuchnią. Wszystko po to by móc rozmawiać z ludźmi na różne tematy i w ewentualnej przyszłości wykorzystać moment zajęcia rozmową na przywiązanie ofiary do fotela.
Inne: jest bardzo utalentowany, szczególnie jeśli chodzi o dłonie – jest geniuszem fortepianu, tak jak ojciec ma szansę zostać świetnym magicznym chirurgiem. Prawie nigdy nie zdejmuje rękawiczek.


Ostatnio zmieniony przez Candance Munshaw dnia Sob Maj 30, 2009 5:41 pm, w całości zmieniany 4 razy (Reason for editing : na życzenie)

Morty von Tandenberg

Liczba postów : 1
Data przyłączenia się : 27/05/2009
Wiek : 19
Dom : Grisse

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach