Podstawowe informacje

Go down

Podstawowe informacje

Pisanie by Candance Munshaw on Sob Maj 23, 2009 9:23 pm

Gra rozpoczyna się we wrześniu AD 2010. Cała rozgrywa się na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

PRZYSZOŚĆ: Szkoła założona została w AD 1805, za czasów prezydentury Jeffersona, nie jest więc specjalnie... stara. To ważne. Przywiązanie do tradycji jest domeną Hogwartu, nie Atlantis.
MULTIKULTUROWOŚĆ: Do szkoły przyjmowani są uczniowie wszystkich narodowości zamieszkujący terytorium Stanów i Kanady. Jedynym kryterium jest posiadanie zdolności magicznych.
POZIOM: Chociaż nauka w Atlantis trwa tylko pięć lat (zaczyna się w chwili, gdy uczeń przekracza czternasty rok życia), w niczym nie ustępuje innym instytutom magicznym. Uczniowie mogą uczestniczyć w 17 różnych zajęciach, a dodatkowo – uczyć się pięciu różnych języków obcych,
AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA: Tu liczy się nie tylko rozwój psychiczny i emocjonalny młodego człowieka – równie istotna jest jego kondycja fizyczna. Dlatego też niektóre klasy mają szansę uczestniczyć w dodatkowych zajęciach sportowych.
WYGODA: Uczniowie Atlantis żyją niemalże po królewsku. W porównaniu do szkół europejskich tu dba się o komfort fizyczny i psychiczny ucznia. Nauczyciele są tu po to, by służyć swą pomocą, a innymi potrzebami zajmują się humanoidy, które powszechnie (ze względu na ilość kończyn) nazywane są Ośmiornicami.

Budynek szkoły znajduje się pod wodą. Dostać można się tam po prostu... wchodząc pod wodę. Większość mugoli nie jest w stanie spokojnie zanurzyć się w oceanicznej toni. Budynek szkoły umieszczono w specjalnej bańce wytwarzającej sztuczną atmosferę. Tak jak w większości magicznych budynków na całym świecie, pogoda jest wytworem sztucznym.
Wejścia do szkoły pilnują trytony. Wydostanie się poza bańkę nielegalnymi środkami jest niemożliwe. Wszelkie próby podkopów mogą skończyć się zaburzeniem aury magicznej i zatopieniem szkoły.
Raz na dwa tygodnie uczniowie mogą udać się do Long Beach na zakupy i inne, często całonocne, przyjemności.
Średnio raz na dwa miesiące odbywa się bal. Zwykle okazje są dosyć absurdalne.
W szkole palenie jest surowo zabronione. Wyjątek stanowią dorośli uczniowie klasy piątej.
O przyjęciu do szkoły (i przydzieleniu do odpowiedniego domu) decyduje rozmowa ze szkolnym magomedykiem.
Każdy dom deleguje dwójkę uczniów z ostatniej klasy odpowiedzialnych za kontakty z dyrekcją (tak zwany Samorząd).
Całe umundurowanie ucznia stanowi szata w kolorze domu (Blanckers - biały, Rosette - różowy, Verty - zielony, Grisse - szary, Bleus - niebieski), która musi zakrywać łokcie i kolana (przynajmiej trochę).
Nauka w Atlantis jest bezpłatna.
avatar
Candance Munshaw

Liczba postów : 334
Data przyłączenia się : 11/05/2009
Skąd : L.A., California
Wiek : siedemnaście
Dom : Rosette

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach