Ysabel Nereida Chavez

Go down

Ysabel Nereida Chavez

Pisanie by Ysabel Chavez on Pią Maj 29, 2009 9:04 pm

1) Podstawowe informacje

Imię: Ysabel Nereida
Nazwisko: Chavez
Klasa: czwarta
Dom: Bleus
Krew: czysta
Narodowość: Filipinka
Data narodzin: 16 marca 1993
Miejsce zamieszkania: Minneapolis, Minnesota
Rodzina: matka Amarilis, ojciec Gabriel

2) Część opisowa

Wygląd: faktem jest, że Ysabel wyglądem nie odbiega zbytnio od filipińskich wzorców urody. Dość rozpoznawalne są jej czarne jak smoła włosy, najczęściej pozostawione w "chaosie" (jak ona sama zwykła mawiać: artystycznym nieładzie), zupełnie jakby dziewczynie nie za bardzo paliło się do ich starannego wyczesania. Patrząc jej w oczy z trudem byłoby się w stanie oddzielić źrenice od tęczówek, tak są ciemne. Ysabel ponadto ma pełne usta, raczej delikatne rysy twarzy oraz szczupłą sylwetkę, czyli nie jest to nic, co mogłoby jakoś specjalnie ją wyróżniać. No, nie licząc sporej blizny na lewej łopatce, którą to dziewczyna rzadko odważa się ukazywać światu.
Dziewczyna na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie oschłej i aroganckiej, choć jest to złudne, bo wiele zyskuje przy bliższym poznaniu. Jej sposób bycia, chód, wyprostowana sylwetka sprawia, że wydaje się też pewną siebie osobą, która doskonale wie, czego chce, zna swoją wartość i przede wszystkim, stąpa twardo po ziemi.

Charakter:
Pewność siebie i zdecydowanie to jedne z podstawowych cech charakteru Ysabel. W przeciągu kilku lat wykształciła je w sobie do tego stopnia, że w obecnym stadium promienieją od dziewczyny na dobre kilka metrów. Można więc powiedzieć, że pierwsze wrażenie jest mylne tylko po części.

Gdyby próbować ją przypisać do którejś z grup optymista-pesymista, Ysabel najpewniej poczułaby się dotknięta. Jeśli jest coś, czego naprawdę nie lubi, to właśnie tak skrajnych nastawień do życia. Jak więc można by opisać Ysabel, jeśli nie należy do żadnej z powyższych grup? Rozwiązanie nasuwa się samo - Chavez to typowa realistka, stąpająca twardo po ziemi. Jeśli oczekujesz od niej owijania w bawełnę, to gorzko się zawiedziesz. Dziewczyna bowiem mówi wprost, co o kimś (tudzież o czymś) myśli. Jeśli zaś komuś nie będzie to pasowało - to już nie jej problem. Plus tego wszystkiego jest jeden - Ysabel Nereida Chavez NIGDY nie obrabia komuś tyłka za jego plecami. Jeśli coś jej nie pasuje, mówi to wprost tejże osobie.

Po matce odziedziczyła niezwykły spokój (niezwykły jak na całą rodzinę Chavez) i opanowanie. Na próżno można próbować wyprowadzić ją z równowagi, choć i to ma swoje granice. Są bowiem tematy, do których nawiązanie kończy się nerwowym wierceniem dziewczyny, a w skrajnych przypadkach - wybuchem.

W przypadku, gdy ktoś nadużyje jej anielskiej cierpliwości i pokładów dobrej woli, trafia na tak zwaną listę przegranych. Warto sobie zapamiętać: nie ma drugiej tak pamiętliwej osoby jak Ysabel. Kiedy już ktoś popadnie w jej niełaskę, ciężko się z tego wyplątać. Faktem jest, że Chavez potrafi skutecznie uprzykrzać ludziom życie. Mściwość odziedziczyła po tatusiu, co w połączeniu z jej uporem często daje przykre skutki.

Byłoby jednak zbyt pięknie, gdyby Ysabel odziedziczyła po tacie tylko mściwość. Zdarza się, że dziewczyna miewa dziwne przebłyski i zachowuje się irracjonalnie. Gdy mowa jest o wilkołakach, czy czarnej magii, jej niemal oczy zapalają się i jarzą dziwnymi płomykami, zupełnie jakby kierował nią jakiś obłęd. Zamiłowanie do wszystkiego, co zakazane, ot co.


Historia:
Historia rodziny Chavez zaczyna się jak każda inna. Młoda, zakochana w sobie para postanowiła wziąć ślub i ustatkować się, osiadając w krainie miodem i mlekiem płynącą. Wizję mogłaby jeszcze dopełniać urocza, przytulna chatka i bujany fotel przy kominku. Jedyny problem w tym, że nie wszystko było tak różowe, jak mogłoby się wydawać.

Nie ulegało wątpliwości, że Gabriel Chavez jest w równym stopniu przystojny, co obłąkany. Wiedział to każdy, poczynając od psa na podwórku, na sąsiadach kończąc. Nie przeszkadzało to jednak młodej Amarilis, która z fascynacją w oczach obserwowała i pochwalała każde, nawet najmniejsze działanie podejmowane przed Gabriela. I również w tym wypadku sprawdza się powiedzenie, że miłość jest ślepa.

Z tego związku 'powstała' Ysabel Nereida Chavez - dziecko, które szybko zmieniło stosunki między Gabrielem, a Amarilis. Jak się bowiem okazało, dziewczyna nie miała najmniejszego zamiaru przystosowywać się do surowych praw ojca. Konflikty Ysabel z nim zaczęły się już od chwili, kiedy na głos oświadczyła, że nie podoba jej się dyskryminowanie wszystkich, którzy mają w rodzinie choć jedną "niemagiczną" osobę. Potem było już tylko gorzej - oświadczyła, że nie pójdzie do Hogwartu, bo takie właśnie było marzenie Gabriela. Bunt Ysabel stopniowo narastał, aż w końcu ojciec stracił do niej cierpliwość. Od tamtej chwili Nereida i Gabriel byli na niekończącej się stopie wojennej.

Nigdy nie rozumiała matki, która była całkowicie zaślepiona i mówiła o ojcu w samych superlatywach. Gabriel Chavez okazał się despotą i tyranem, który umyślnie upijał się do tego stopnia, by nie paść nieprzytomnym i jeszcze móc wyżywać się na rodzinie. Był kompletnie nieprzewidywalny, wybuchowy i z całą pewnością obłąkany. Ysabel szczerze go nienawidziła i nienawidzi do tej pory.

I pewnie dalej musiałaby dźwigać na swoich plecach winy matki, gdyby nie pewien incydent. Wszyscy wiedzieli, że rodzina Chavez ma swoje nieprzyjemne sekrety. Raz na miesiąc robili się dziwniejsi niż zwykle, co nie umknęło uwadze młodej Ysabel. Ojciec znikał, a matka krótko potem, pod pretekstem znalezienia go. Przesadna ciekawość trzynastolatki skończyła się spotkaniem pierwszego stopnia z tatusiem-wilkołakiem. Dopiero cierpienie Ysabel uświadomiło Amarilis, jak była głupia.

Amarilis wyjechała, zabierając córkę wraz ze sobą. Przeniosły się do USA, dzięki czemu Ysabel mogła uczęszczać do Atlantis, a ojciec... po ojcu została jej tylko blizna na lewej łopatce. Co wcale nie oznacza, że Gabriela Chavez tak łatwo da się wykreślić ze swojego życia, ale to już historia na kiedy indziej...


3) Pozostałe informacje:

Przedmioty: fauna, zaklęcia, transmutacja, eliksiry, astronomia, obrona przed czarną magią, mugoloznastwo, numerologia, niemiecki, lekcje samoobrony

Zainteresowania: książki, poezja, muzyka, gitara, śpiew

Inne: Fakt, że Ysabel to likantrop nie jest powszechnie znany. Ba, to nawet tajemnica.
Nie pali, nie ćpa, czasami popija, ale generalnie mówi zdecydowane nie wszelkim nałogom.
Odkryła w sobie zamiłowanie do języków obcych oraz do transmutacji.
avatar
Ysabel Chavez

Liczba postów : 4
Data przyłączenia się : 29/05/2009
Skąd : Minneapolis, Minnesota
Wiek : siedemnaście
Dom : Bleus

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach