Maya Murray

Go down

Maya Murray

Pisanie by Maya Murray on Pią Maj 29, 2009 8:32 pm

1) Podstawowe informacje
Imię: Maya
Nazwisko: Murray
Klasa: 2
Dom: Verty
Krew: pół na pół
Narodowość: Amerykanka
Data narodzin: 13 listopada
Miejsce zamieszkania: Bloomington, PA
Rodzina: rodzice: Violetta Murray i Evan Murray, brat Dean (19 lat)

2) Część opisowa
Wygląd: Długie ciemnorude włosy, szaro-niebieskie duże oczy, blada cera i pomalowane na czerwono usta. Szczupła sylwetka. Ubiera się zazwyczaj w ciemne, zwiewne ubrania w oryginalnym stylu. Niewysoka.
Charakter: Skryta i tajemnicza - takie przynajmniej można odnieść pierwsze wrażenie. Często myślami przebywa we własnym świecie, nieustannie coś nucąc pod nosem i notując w zeszycie, który chowa pod poduszką jako swój największy skarb. Jednak branie jej za osobę cichą, wrażliwą i naiwną jest błędem. Maya jest żywiołowa, energiczna i inteligentna. Nie daje sobie dmuchać w kaszę i potrafi odgryźć się na zaczepki. Cierpka, ironiczna, wygadana. Czasem zdarzy jej się przeklnąć. Pamiętliwa, więc jeśli ktoś raz sobie u niej czymś nagrabi, nie będzie mu łatwo ponownie zdobyć jej sympatię. A warto być z nią w dobrej komitywie, jako że ma ogromną wyobraźnię, nie boi się wyzwań i nie można się z nią nudzić. Jest ciepła, oddana i pomocna dla ludzi, na których jej zależy. Swoim wrogom potrafi zajść za skórę. Nie przywiązuje się łatwo do ludzi, ale ich potrzebuje, chociaż nie przyzna się do tego przed nikim, a już na pewno nie przed sobą samą. Poniekąd marzycielka, uwielbia wymyślać niestworzone historie, tworzyć zupełnie nowe światy, fantastycznych bohaterów i wszystko to spisywać na kartkach swojego dziennika. Uwielbia wszelkiego rodzaju oryginalność i nietypowość.
Historia: Violetta Nicholson zawsze wiedziała, że poza światem, który zna od dziecka, musi być coś więcej. Że rzeczy nieprawdopodobne się zdarzają, a gdzieś tam są miejsca, o których nie śniło się nudnym realistom. Kiedy poznała Evana Murraya zaglądającego z ciekawością do wnętrza automatu wydającego puszki z Colą przy jednej z głównych ulic Filadelfii, instynktownie wyczuła, że jest on kimś niezwykłym. Nawet nie była zaskoczona, gdy tuż przed ślubem oznajmił jej, że jest czarodziejem. Tak oto jej świat wywrócił się do góry nogami, a wszystko, o czym marzyła czytając książki, stało się rzeczywistością. Rzeczy zaczęły dziać się same - naczynia same się myły, kurze same ścierały i tylko gotowania obiadów nie chciała sobie odpuszczać.
Jeśli zaś chodzi o Evana... Zawsze interesowali go mugole, więc z entuzjazmem wykonywał różne obowiązki ich sposobami. Cieszył się, gdy mógł skosić trawnik kosiarką lub odebrać telefon od swoich teściów.
Małżeństwo Violetty i Evana było udane, chociaż dość zabawne, bo on nie często nie rozumiał pewnych zwyczajów mugoli, a ona co rusz dziwiła się na cuda świata czarów, jakie przed nią odsłaniał. Jedynym ich problemem było utrzymywanie sekretów o nadzwyczajności Evana w tajemnicy przed państwem Nichols... oraz późniejsze rozładowywanie napięć i rozwiązywanie sporów pomiędzy dwójką swoich dzieci - Deanem i Mayą, z których każde odziedziczyło czarodziejską moc po tacie.
Murrayowie wiodą spokojne życie na obrzeżach niewielkiego miasteczka Bloomington w Filadelfii, gdzie ich dzieci mogą bez przeszkód ćwiczyć swoje magiczne zdolności (rzecz jasna do momentu, gdy tatuś ich na tym nie przyłapie i nie wlepi im takiej kary, że oboje będą mogli tylko zgrzytać zębami) oraz urządzać mecze quidditcha z przyjaciółmi w przydomowym ogródku osłoniętym ogromnymi dębami, bukami oraz platanami i licznymi krzewami.

3) Pozostałe informacje:
Przedmioty: zaklęcia, transmutacja, eliksiry, obrona przed czarną magią, astronomia, starożytne runy, numerologia, rosyjski, zajęcia teatralne
Zainteresowania: wymyślanie niestworzonych historii, pisanie opowiadań (byle nie wierszy!), lubi też grać na fortepianie
avatar
Maya Murray

Liczba postów : 4
Data przyłączenia się : 24/05/2009
Skąd : Bloomington, PA
Wiek : szesnaście
Dom : Verty

http://in-november-rain.blog.onet.pl

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach