Ursula Turenko

Go down

Ursula Turenko

Pisanie by Ursula Turenko on Pią Maj 29, 2009 8:28 pm

1) Podstawowe informacje
Imię: Ursula
Nazwisko: Turenko
Klasa: piąta
Dom: Rosette
Krew: czysta
Narodowość: Amerykanka
Data narodzin: 31.07
Miejsce zamieszkania: Los Angeles
Rodzina: Maria Turenko, kochająca matka bez przerwy rozpieszczająca swoje jedyne dziecko. Długo cierpiała na bezpłodność – żaden ze słynnych magomedyków nie potrafił jej pomóc. Od dziecka marzyła o tym, by mieć córeczkę, dlatego posiadanie malucha w różowej sukience szybko stało się jej obsesją. Wydała fortunę na zabiegi, które nie przyniosły żadnego efektu. Po długich latach oczekiwań udało jej się w końcu zajść w ciążę dzięki rewolucyjnemu wynalazkowi pewnego mało znanego polskiego czarodzieja. Wykupiła od zgodę na rozpowszechnianie jego efektów pracy i w krótkim czasie zbiła fortunę. Swojej córce nie potrafi niczego odmówić. Niestety, czary, jakie były testowane na Marii przez szereg lat, sprawiły, że jej organizm nie funkcjonuje normalnie. Matka Ursuli bardzo szybko się starzeje i zaczyna dopadać ją skleroza. W efekcie nie ma dnia, aby czuła się dobrze, co ciężko odczuwają otaczający ją ludzie. Ursula kocha matkę ponad wszystko na świecie i robi wszystko, co może, aby odwrócić działanie magii, jakiej poddawała się Maria w młodości.
John Turenko, przystojny, małomówny mężczyzna o słowiańskich rysach, jeszcze jako podlotek zakochał się bez pamięci w sąsiadce, Marii i nie odpuścił, dopóki nie stanął wraz z nią przed ołtarzem. Obecnie ze wszystkich sił unika towarzystwa swojej żony. Jej choroba wykańcza go psychicznie – nie może wytrzymać nawet widoku pani Turenko. John popada w alkoholizm, coraz bardziej zamyka się w sobie i o wszystko obwinia córkę.


2) Część opisowa
Wygląd: Ursula jest wysoka i dosyć szczupła. Ma krótkie blond włosy i duże szare oczy. Słowiańską urodę odziedziczyła po ojcu. Bardzo nie lubi swojego ciała – bladej skóry pokrytej piegami i długich, pająkowatych kończyn.
Charakter: Młoda Turenko to niewolnica mody, która nie może znieść panującego w szkole obowiązku noszenia mundurków. Robi wszystko, aby tylko przemycić choć trochę swego unikalnego stylu do dnia codziennego, choć regulamin skutecznie jej to uniemożliwia. Lubi szokować, zadziwiać i wyróżniać się spośród tłumu. To taki barwny ptak pośród tłumu ludzi. Jest niespełnioną artystką. Choć nie została obdarzona talentem takim, jak niektórzy Verterzy, jest niesamowicie kreatywna i od czasu do czasu popełnia dzieło, które daje jej zadowolenie. Jej twarz często jest poplamiona farbą, a włosy rozczochrane (ale nikt nie ma pojęcia, jak długo zajmują jej te przygotowania i z jaką dokładnością dopasowuje kształty plam do codziennego ubioru). Ursula pisze, śpiewa, maluje, ale tak naprawdę nie potrafi się w niczym odnaleźć. Tak naprawdę to mała, zagubiona dziewczynka przystrojona w barwne piórka.
Sztuka jest tarczą, która oddziela ją od wrogich ludzi.
Historia: Dziadkowie Ursuli pochodzili z Ukrainy, stąd dziwaczne nazwisko, które sprawia niemały kłopot wielu osobom. Ona jednak urodziła się w USA, żyje tutaj i czuje się rodowitą Amerykanką. Nie przyznaje się do pochodzenia, a gdy w jej siódme urodziny matka zaproponowała, by odwiedzić dziecięce strony dziadków, śmiertelnie się na nią obraziła.
Ursula jest równie zakompleksiona, jak rozpieszczona. Najbardziej nie lubi swoich długich, pająkowatych kończyn i piegowatej skóry. Natomiast wystające kości policzkowe napawają ją dumą. Jest bardzo próżna – uważa, że tylko to jej pozostało. Ma ambicje, by zostać wielką artystką, jednak posiada w sobie wystarczająco wiele realizmu, by uświadomić sobie, że taka szansa pewnie nigdy nie będzie jej dana.

3) Pozostałe informacje:
Przedmioty: zaklęcia, eliksiry, astronomia, transmutacja, francuski, obrona przed czarną magią, taniec i śpiew
Zainteresowania: moda, sztuka, muzyka i mugolska fotografia.
Inne: Ursula jest inna. Większość uczniów omija ją szerokim kołem, a ona stroi miny i mierzwi włosy doskonale wiedząc o tym, że świetnie wygląda.
avatar
Ursula Turenko

Liczba postów : 5
Data przyłączenia się : 24/05/2009
Wiek : 16
Dom : Rosette

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach