Cukiereczek

Go down

Cukiereczek

Pisanie by Candance Munshaw on Nie Maj 24, 2009 10:05 pm

Imię: Candance Regina
Nazwisko: Munshaw
Klasa: czwarta
Dom: Rosette
Krew: czysta
Narodowość: Amerykanka
Data narodzin: 17 maja 1994
Miejsce zamieszkania: L.A., California
Rodzina: matka Justine (dyrektorka Atlantis), ojciec Zachary i młodsza siostra Celestine

Wygląd: Cukiereczek to w zasadzie typowa panienka we Wschodniego Wybrzeża. Blisko jej do ideału – a sama uważa, że jest jego ucieleśnieniem. Jeśli za normę uznamy wymarzone 90-60-90, normę osiągnęła. Jeśli dołożymy do tego nieprzyzwoicie długie, jasne włosy, usta wymazane krwistoczerwoną szminką i nogi sięgające niemal do nieba – to nadal będzie panna Munshaw. Szkoda tylko, że ma aż metr siedemdziesiąt, ale skoro to umożliwia jej posiadanie kończyn dolnych odpowiedniej długości, trzeba to przeżyć.
Aż korci, by napisać, że Cukiereczek ma w sobie coś, co wyróżnia ją spośród innych kalifornijskich panienek. Jednak ani wielkie, ciemnoniebieskie oczy (zwierciadło duszy, ha ha ha), ani wyzywający makijaż na to nie wskazują. To koszmarne, prawda? Dostaje taka od życia wszystko, o czym marzy standardowa, amerykańska nastolatka i jeszcze wybrzydza.
Ale Candance trudno jest zaakceptować swoją pospolitość. Uparcie wierzy ona w to, że jest najpiękniejsza... i prawdopodobnie jest, bo przecież nosi znamiona ideału. Szkoda tylko, że psuje go swoimi strojami – bardzo rzucającymi się w oczy. Prawdopodobnie mogłaby być słodką, uroczą panienką, czymś na kształt paprotki. Trudno jednak być słodkim w dziesięciocentymetrowych szpilkach i spódniczce ledwo zakrywającej to, co ma zakrywać.
Mimo wszystko – tłumy za nią szaleją. Głównie za to, jak wygląda, nie oszukujmy się.
Charakter: Cukiereczek jest Królową Szkoły i na tym można by ten opis zakończyć, bo przecież każdy wie, co implikuje takie stwierdzenie. Jednak jeśli ktokolwiek miałby jakiekolwiek wątpliwości, należy załączyć niniejsze wytłumaczenie.
Po pierwsze, jest ona strasznie przewrażliwiona na punkcie swojej osoby. Strasznie nie jest przy tym nadmierną egzageracją. Nie można powiedzieć o niej nic, co nie pasowałoby do jej własnej wizji swojej osoby. Nic. Karą za takie przewinienie jest towarzyska śmierć.
Po drugie, uwielbia być w centrum uwagi. Ma duszę dowódcy. I plotkary. Dlatego wie wszystko o wszystkich, a przy tym jest na tyle cwana, by umieć pokierować cudzym życiem.
Po trzecie, lubi się bawić. I lubi starszych chłopców.
Po czwarte, naprawdę nie należy szukać w niej drugiego dna. Psychika Cukiereczka jest równie skomplikowana, co budowa cepa – tu jest mózg, tu są zakupy, a tu są faceci. Proste. Przy czym mózg (a raczej sam rozsądek) zajmują naprawdę niewiele przestrzeni; można rzecz, że są taką mniejszością niemiecką w polskim Sejmie.
Po piąte, Cukiereczek jest mściwa. I skuteczna. Jeśli raz postanowi, że musi komuś pokazać jego miejsce, nie można przekonać jej do zmiany zdania. Oj, biedni są nieświadomi, którzy wejdą jej w drogę. Na szczęście sława wyprzedza Candance i wszyscy już wiedzą, do czego jest zdolna.
Po szóste, Cukiereczek łasa jest na różnego rodzaju prezenty i prezenciki. Jako, że naiwność to jedna z jej cech charakterystycznych, bardzo łatwo wkupić się w jej łaski. Gdziekolwiek by się nie pojawiła, otacza ją wianuszek najbliższych przyjaciółeczek i adoratorów. Rzadko kiedy bywa sama. I nigdy nie zdarzyło się, by nie miała z kim iść na bal.
Po siódme i ostatnie, jest naprawdę wredną suką.
To chyba nie wymaga komentarza.
Historia: Historia rodziny Cukiereczka i Celestine jest raczej prosta i nieciekawa, choć ona również obfituje w zagadki i inne takie ozdobniki, bez których żadna porządna historia obejść się nie może. Wszystko zaczęło się już w szkole. Mała, nieletnia Justine zakochała się w dużym i letnim Zacharym – ona była Rozetą, on Blankerem, jakie to cliché. Niestety, zły los zakpił z nich obojga. Justine była bowiem zaręczona z synem przyjaciela swojego dziadka (który to dziadek był ówczesnym dyrektorem Atlantis; taka rodzinna tradycja), Deanem. Płakała, płakała, aż wypłakała – zły los zlitował się i narzeczony zginął w tajemniczych okolicznościach... a Zachary po dziś dzień zaklina się, że to nie on był tymi okolicznościami.
Tak więc ślub kochanków odbył się i wszystko było znowu piękne i szczęśliwe. Mieli żyć razem do końca świata i jeszcze dalej, ale przecież, jak już wspomniano, los jest zły. Nawet bardzo zły. Ten los sprawił, że zaledwie w dwa lata po tym bajkowym ślubie, dziadek Justine opuścił ten padół udręki (zwany potoczeni Ziemią) i zostawił ją, jako jedyną wnuczkę, z całym tym bałaganem. Dlaczego nie zajęli się nim jej rodzice? Cóż... Dziadkowie Cukiereczka i Celestine to zupełnie inna historia. Skoro już się tu pojawili, powiem tylko jedno – można na nich polegać jeszcze mniej niż na Justine, ba!, jeszcze mniej niż na jej mężu...
Tak, bowiem Zachary nie był zbyt obrotnym człowiekiem i to sprawiło, że jego żona rzuciła się w wir pracy, a on siedział w domu i podlewał ogródek.
W parę lat później urodził się Cukiereczek, a potem i Celestine. Jak do tego doszło, skoro Justine mieszka w szkole, a Zachary (potem wraz z dziećmi) w ich willi z basenem – nie wiem. W każdym bądź razie, dzieci były grzeczne i rozkoszne. Łatwo się je wychowywało na ludzi wśród licznych przyjęć i zabaw.
Dziewczynki do czternastego roku życia uczyły się w domu. Guwernantki dla nich Justine sprowadziła aż z Paryża. Potem, gdy podrosły, poszły do szkoły, lecz, skoro ich matka była dyrektorką, czuły się tam w zasadzie jak w domu.

Przedmioty: fauna, flora, zaklęcia, astronomia, obrona przed czarną magią, taniec, śpiew, francuski, mugoloznastwo
Zainteresowania: To smutne, ale brak.
Inne: Posiada kotka imieniem Connie, malutką, czarną kuleczkę z białymi łapkami i czerwoną kokardką. Jako, że drugą właścicielką kotka jest jej siostra, Connie przechowywana jest według specjalnego grafiku.
Wbrew ogólnym trendom – nie pali.
Ach, a Królowa jest tylko jedna.
avatar
Candance Munshaw

Liczba postów : 334
Data przyłączenia się : 11/05/2009
Skąd : L.A., California
Wiek : siedemnaście
Dom : Rosette

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach